show ball 17.02.2019

LYŽIARSKE PODMIENKY

VEČERNÉ ŠT-NE

VL 1000 SOBOTA-NEDEĽA

 

 

 

 

 

 

Počasie

°C
Menu
Leto

Leto

Leto na Slovensku je nádherné aj vďaka mnohým možnostiam objavovať a obdivovať krásy prírody. Okolie Skiareny Fačkovské sedlo je plné čarokrásnych zákutí, ktoré je možné odhaľovať pešo, na bicykli či z konského chrbta.

Neodmysliteľnou súčasťou letného pobytu v Malej Fatre je dozaista výstup na Kľak. Stredne náročná túra s prevýšením 500 metrov uchváti skúsených aj menej zdatných turistov. Samotný vrchol výstupu nie je zalesnený a poskytuje široký rozhľad na všetky svetové strany. Za dobrého počasia v diaľke vidno aj Nízke a Západné Tatry.

Turistický výstup na Kľak je len jednou z množstva možností. Za pozornosť stoja aj turistické prechádzky s cieľom vo Vrícku, Drevenej doline, pri prameni rieky Nitry či Kľackom vodopáde.

Zvážnice v oblasti Fačkovského sedla sú ako stvorené na nordic walking – severskú chôdzu vhodnú pre každú vekovú kategóriu ideálnu na efektívne udržiavanie si kondície.

V spolupráci s Lesmi SR, a.s. vybudovala spoločnosť KLAK, s.r.o. 15 kilometrov dlhú cyklotrasu vedúcu čarovnými zákutiami tunajšej prírody. Na cyklotrase na nachádzajú rozličné miesta na oddych a informačné tabule o miestnej faune a flóre. Hostí prichádzajúcich do strediska Skiarena Fačkovské sedlo bez bicyklov ochotne vybavíme všetkým potrebným vo vlastnej požičovni horských bicyklov.

Bezprostredné okolie športovo-rekreačného areálu poskytuje množstvo možností aktívneho oddychu v podobe turistiky, cykloturistiky i prechádzok. Športové vyžitie zabezpečia početné ihriská a športoviská umožňujúce zahrať si tenis, futbal, nohejbal, bedminton, stolný tenis a iné. K letným príjemným mesiacom neodmysliteľne patria aj grilovačky a spoločenské posedenia pri ohni.

Ideálnym zakončeným denných aktivít na čerstvom vzduchu je príjemné posedenie na terase štýlovej zrubovej reštaurácie.

Cyklotrasy

Cyklotrasy Kľak